Úspěšná premiéra her RCGames na veletrhu v Essenu

11. 10. 2022

Jsme zpátky doma plni zážitků, pozitivních reakcí a nových kontaktů. Tak by se dala v krátkosti zhodnotit naše první zkušenost z největšího evropského veletrhu deskových her Spiel Essen.

Máme obrovskou radost, že jsme s prezentací a prodejem na stánku RCGames byli úspěšní. A to natolik, že náš Super Ace Tennis byl úplně rozprodán, včetně oranžového, zeleného a modrého testovacího kurtu, na kterém se hrálo o sto šest celé čtyři dny. Zatímco „Tennis“ lákal velké i malé návštěvníky na první pohled svojí barevností, hravostí a jednoduchými pravidly, letošní novinka Tour de France Board Game budila velký zájem u sportovců, milovníků cyklistiky a hráčů, kteří mají rádi propracovanější koncept deskových her.

Prošli jsme se také všemi halami a zjistili, že jsme nejspíš jediný stánek specializující se na sportovní deskové hry. Výjimeční jsme také v tom, že naše hry jsou doplněny mobilními aplikacemi k výpočtu průběžných a finálních výsledků.

Zdá se, že právě sportovně zaměřených deskovek, založených na reálné simulaci jednotlivých odvětví sportu, je na trhu minimum. Naše zkušenost z veletrhu nám ale jasně ukázala, že napětí a zábavu přinášejí nejen fantasy hry, ale i ty sportovní.